Skoda emniyet kemeri patenti aldı

0

Skoda emniyet kemeri

Skoda emniyet kemeri için yeni bir patent aldı. Skoda’nın aldığı patentle, emniyet kemeri kilitlerindeki LED aydınlatma, büyük bir konfor sağlayacak.

Skoda emniyet kemeri büyük fark yaratacak

Karanlıkta veya loş ışıkta emniyet kemerlerini takmak zorlu olabiliyor. Araç içi teknolojilerde büyük gelişmeler yaşanırken, bu zorluğa karşı net bir çözüm henüz yoktu.

Skoda, bu alanda küçük bir dokunuşla büyük bir fark yaratacak patent aldı. Skoda’nın resmi internet sitesinde de duyurulan paylaşımla LED aydınlatmalı kilit için patent alındığı duyuruldu.

Skoda alışılmışın dışına çıkarak klasik kırmızı düğme yerine içinde LED aydınlatmanın bulunduğu şeffaf bir kapak kullanıyor. Bu kapak üç farklı renkte yanıyor. İlk etapta beyaz olan kilit, sürücü koltuğa oturunca kırmızı yanmaya başlıyor. Böylelikle sürücü görsel olarak uyarılıyor ve karanlıkta kilidi bulması da kolaylaşıyor. Emniyet kemeri takıldığında ise renk yeşile dönüyor.

Emniyet kemerleri şimdiye dek üreticiler emniyet kemeri takılmadığında sesli uyarı verilmesinin ötesinde bir sistem geliştirmemişti. Skoda bu patentle hem sürücü konforunu sağlayacak hem de güvenliği artıracak bir önlem almış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>