Skoda garanti süresi için değişikliğe gidiyor

0

Skoda garanti süresi

Koronavirüs nedeniyle Skoda garanti süresi için değişikliğe gidiyor. Kullanıcıları mağdur etmemek için Skoda, garanti sürelerini 3 ay uzatacak.

Skoda garanti süresi 3 ay uzuyor

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede halka evde kalmaları yönünde çağrılar yapılıyor. Halkın salgın nedeniyle duyduğu endişenin artması nedeniyle, birçok acil iş bile aksamaya uğruyor.

Bu dönemde teknoloji şirketleri, evden çıkılamaması nedeniyle cihazlarının garanti sürelerini 1-3 ay aralığında uzatma kararı almıştı. Benzer bir hamle otomotiv dünyasından da gelmişti. Son olarak ise Skoda, garanti sürelerinde değişikliğe gitti.

Skoda garantisi 1 Mart 2020 ila 31 Mayıs 2020 aralığında biten araçlar için garanti süresini 90 gün süreyle uzattığını açıkladı. Skoda bu uzatmayla birlikte, zorlu dönemde kullanıcıların mağduriyet yaşamamasını istiyor.

Ayrıca bu dönemde periyodik bakım gecikmesinden ortaya çıkabilecek garanti koşullarıyla ilgili kararların, müşteri lehine verileceği bildirildi. Skoda, bakım yapılması gereken araçlar için bazı bölgelerde müşterilerinin araçlarını istenen yerden alıp, işlemleri tamamladıktan sonra teslimatı gerçekleştiriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>