Sky Italia Vodafone yöneticisi Duilio’yu transfer etti

0

Sky Italia Vodafone

Sky Italia, Vodafone yöneticisi Duilio’yu kendi ekibinin başına transfer etti. Duilio, şirketin yeni CEO’su olarak görev yapacak.

Sky Italia Vodafone yöneticisi Duilio CEO olarak seçti

Comcast’in sahibi olduğu Sky Italia’nın 6 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere yeni CEO’su olarak Vodafone yönetici direktörü Andrea Duilio’yu atadığını söyledi.

Son iki haftalık süreçte Vodafone’un İtalya’daki tüketici iş biriminin başındaki 47 yaşındaki Duilio, Sky Italia için dış adaylar arasında en güçlü aday olarak gösteriliyordu. Duilio, Nisan ayında istifa eden Maximo Ibarra’nın yerini alacak ve Sky’ın İngiltere ve Avrupa operasyonlarının CEO’su Stephen van Rooyen’e rapor verecek.

Van Rooyen: “Duilio’nun deneyimi, Sky Italia’nın inovasyonuna ve büyümesine önemli bir ivme kazandıracak ve grupla daha yalın ve entegre bir iş modeline geçişi tamamlayacaktır” dedi.

İtalya’nın en iyi ödemeli TV oyuncusu olan Sky Italia, bu yılın başlarında, en iyi futbol ligi Serie A’nın yerel gösterim haklarının büyük kısmını yayın hizmetleri DAZN’e kaptırdı. Bu da şirketin büyük bir güç kaybetmesine neden oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>