Skype o telefonlara desteği kesti

0

Eğer, Skype görüşmelerinizi Windows telefonlardan veya eski Android telefonlardan yapıyorsunuz, yakında işleriniz çok zorlaşabilir.

Microsoft, kendi ürünü olan video sohbet uygulaması Skype’a, yine kendi ürünü olan Windows telefonlarda desteği keseceğini açıkladı. Şirket ayrıca, eski Android telefonlar için de destek vermeyi sonlandıracak.

Bu karar aslında çok şaşırtıcı bir değil zira cihazlar ve sistemler eskidikçe, şirketler daha fazla kaynak ayırmamak için bu sistemlere, uygulamalara, cihazlara desteği kesebiliyor. Microsoft’un iOS 8, Windows 10 ve Android 4,03 sonrasındaki telefonlara Skype desteği ise devam edecek.

Desteğin kesildiği telefonlarda uygulama hala çalışmaya devam edebilecek ancak daha güncel versiyonu kullanan kullanıcılarla yapılan görüşmelerde sorunlar çıkabilecek veya güvenlik açıkları ortaya oluşabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>