Skype tercüme özelliğini genişletiyor

0

Skype, canlı görüşme üzerinde uyguladığı anında tercüme özelliği ile özellikle iş dünyasında büyük beğeni toplamıştı.

İki Skype üyesi arasındaki Skype görüşmesinde, kullanıcılar kendi dillerinde konuşurken, video görüşme uygulamayı, konuşmayı metin olarak tercüme ederek karşı tarafa iletiyordu.

Skype üzerindeki tüm görüşmeler

Microsoft’un popüler uygulaması şimdi bu özelliği, Skype’tan, mobil veya karasal hatlara yapılan aramalar için de devreye aldı.

Ancak bu özellikten yararlanmak isteyen Skype kullanıcılarının Windows Insider Program’a üye olması, ve telefon aramaları için gerekli olan Skype kredilerine sahip olması gerekiyor.

Arama “tercüme” modunda yapıldığında, karşı taraf telefonu açtığında, Skype tarafındanbir uyarı mesajıyla karşılaşıyor ve görüşmenin dijital olarak çevrileceği uyarısını alıyor. Ardından arayan kişinin konuşması kaydediliyor ve karşı tarafa tercüme edilerek okunuyor. Daha sonra da aranan kişinin cevabı için aynı işlem uygulanıyor. Ancak bu sırada kısa bir bekleme süresi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>