Slack Clubhouse benzeri özelliklerini yayınlayacak

0

Slack Clubhouse

Slack Clubhouse benzeri özelliklerini yayınlamaya hazırlanıyor. Bir sonraki güncellemede Slack, sohbet odası özelliğini kullanıma sunacak.

Slack Clubhouse benzeri özellik geliştiriyor

Koronavirüs salgını sırasında uzaktan çalışmak için en çok kullanılan ekip iletişim uygulamalarından biri olan Slack, iOS’a özel Clubhouse özelliği yayınlayacak. Protocol tarafından paylaşılan rapora göee, Slack CEO’su Stewart Butterfield, Clubhouse benzeri özellikler hakkında bilgi verdi.

Josh Constine ile yaptığı görüşmede Butterfield, Slack’in kullanıcıların odalara katılmasına ve sesli sohbet etmesine izin vereceğini açıkladı. Bu, planlanmış bir sesli toplantıya veya bir çağrı oluşturmaya benzemeyecek. İnsanlar, Clubhouse’a veya TeamSpeak ve Discord dahil diğer uygulamalara benzer şekilde bu ses odalarına istedikleri zaman katılabilecek veya çıkabilecekler.

Son dönemde Clubhouse’u kopyalamaya çalışan tek şirket Slack değil. Twitter Spaces’ı tanıtması, Telegram ve Facebook bunun üzerinde çalışması bu örneklerden sadece birkaçı.

Slack ayrıca uygulamadaki diğer kişilere sesli mesaj kaydetme ve gönderme özelliğini de dahil etmeyi planlıyor. Şu anda beta test aşamasındaki bu özelliğin yanı sıra, ilk olarak Snapchat tarafından tanıtılan ve genellikle hikayeler olarak kullanılan geçici bir video mesaj özelliği alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>