Techinside Google News
Techinside Google News

Slack kesinti yaşadı ve yeniden devreye alındı

Slack kesinti yaşayarak bir saat boyunca kullanılamaz hale geldi. Daha sonra kurtarılarak, tekrar kullanıcılara açıldı.
- Advertisement -

Slack kesinti yaşayarak bir saat boyunca kullanılamaz hale geldi. Daha sonra kurtarılarak, tekrar kullanıcılara açıldı.

Down Detector‘a Slack çöktü ve kullanılamaz hale geldi. Kullanıcılar, mesaj göndermedikleri yönünde paylaşılmarda bulundular.

Down Detector verilerine göre Slack kesinti yaşadı

Dünyadaki birçok insan için vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması, ancak görünüşe göre Slack 17 Mayıs sabahı çöktü. Kesintinin nedeni belirsizliğini korurken, sorun bildirenlerin yüzde 54’ü mesaj gönderemediğini, yüzde 26’sı ise sunucu bağlantısında sorun yaşadığını söyledi. Kalan yüzde 20 ise sorunun Slack uygulamasında olduğunu söyledi. 

Slack, dünya çapındaki işletmeler arasında popüler olan bir anlık mesajlaşma platformu diyebiliriz.

Web sitesinde “Slack, iş arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor – kuruluşunuzun içinden veya dışından herkese mesaj gönderebilir ve şahsen yaptığınız gibi işbirliği yapabilirsiniz” diye açıklıyor.

Birleşik Krallık’ta Slack hakkında 3.800’den fazla sorun kaydedilirken, ABD’de 300 sorun daha rapor edildi. Haber, Sky Mobile’ın Birleşik Krallık’taki kullanıcıları arama yapamaz veya alamamasına neden olan büyük bir kesinti yaşamasından sadece bir gün sonra geldi.

Sky kesintinin tespiti sonrasında: “Bazı Sky Mobile müşterilerinin şu anda arama yapma ve almayla ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. Sorunu araştırıyoruz ve bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” dedi.

Slack özellikle freelance ve remote şekilde çalışan kişiler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Mesajlaşma uygulamaları gibi anlık iletişim sağlamasının yanında, iş ve özel yaşantının ayrılmasını sağlaması en önemli artıları arasında yer alıyor. Ancak Slack tarafında yaşanan bu sorun, birçok kullanıcının çalışmasını aksattı diyebiliriz. Slack’in daha önce de birçok kesinti yaşadığı olaya tanıklık etmiştik.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir