Slack şifre değişikliği için e-posta gönderiyor

0

Slack şifre değişikliği

Slack şifre değişikliği için bazı kullanıcılara e-posta gönderiyor. Bu e-postaların Android kullanıcılarına gönderilmesi dikkat çekti.

Slack şifre değişikliği için bilgi veriyor

Freelance çalışanlar ve şirketler tarafından iletişimi sağlamak için kullanılan Slack, iş hayatını kolaylaştırıyor. Özellikle de pandemi döneminde, Slack’in sunduğu avantajlar daha net bir şekilde görüldü.

Popüler platform Slack, Android kullanıcılarına şifrelerini değiştirmelerine yönelik bir e-posta göndermeye başladı. Güvenlik amacıyla gönderilen bu e-postanın, yapılan son güncellemeyle ilgili olabileceği iddia ediliyor. Yayınlanan bu güncellemede, düz metinlerde yer alan şifrelerde hatalar bulunduğu tespit edilmiş.

Slack’in de bu hatadan etkilenen kullanıcılar için şifre değişikliği uyarısında bulunduğu belirtiliyor. Slack, ilgili e-postayı alan kullanıcıların kendilerine güçlü bir şifre belirleyerek şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini açıkladı. Şifresini değiştiren kullanıcılar, cihazlarındaki kayıtları silerek yeni şifreleri ile platforma giriş yapabilecekler.

Slack’ın yaptığı açıklamada çok az sayıda kullanıcının bu hatadan etkilendiği belirtildi. Slack’in kullanıcı şifrelerini düz metinde saklamaya devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>