Slack video görüşmelerine ekran paylaşma özelliği geldi

0

Profesyonel alanda büyük ilgi gören grup mesajlaşma uygulaması Slack, video konferans sırasında kullanıcıların ekranlarını paylaşma özelliği ile takım çalışmasına yeni bir boyut getiriyor.

Kullanıcılar takım arkadaşları ile bir video konferans başlattıktan sonra dilerlerse “ekranı paylaş” butonu ile çalıştıkları ekranı canlı olarak videoya aktarabilecekler. Böylece görüşmenin konusu olan projeye dair dökümanların üzerinde uzaktan beraber çalışma yeteneği kazanmış olacaklar.

Masaüstü veya mobil uygulama üzerinde çalışan ekran paylaşma özelliği ile karşı taraftaki alıcılar, paylaşılan ekranı olduğu gibi ve üzerindeki imleç hareketleri ile beraber görebilecekler. Ancak bu paylaşım sırasında Slack bildirimleri otomatik olarak kapatılacak. Böylece ekranı paylaşan kişiye Slack’tan gelen özel bildirimlerin, diğer kullanıcılar tarafından görünmesi engellenmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>