Slack yöneticileri patır patır istifa ediyor

0

Hızlı bir yükseliş gösteren Kanadalı Startup Slack’in geçen hafta istifa eden bir yöneticisinden sonra şimdi de iki yöneticinin istifa etmesi gözleri bu şirkete çevirdi.

Bir anda çok popüler olan, kurumsal alana yönelik takım sohbet uygulaması Slack’in başarısı Microsoft’un da gözünden kaçmamış, yazılım devi geçen hafta Slack’e rakip olarak Teams uygulamasını duyurmuştu.

Hızla büyüyen şirkette anlaşmazlık mı var?

Slack’te istifaların neden yaşandığı bilinmiyor. 3.8 milyar dolar değer biçilen Kanadalı şirketin işten ayrılan yöneticileri en az bir senedir Slack’le çalışıyorlardı. Bugün istifa eden Anne Toth, şirketin insan kaynakları yöneticisiydi ve bu iş için Google’daki işinden ayrılmıştı.

Mark Lawson ise şirketin yaratıcı yönetmeniydi ve bu iş için sekiz ay önce, büyük bir animasyon stüdyosundaki işini bırakmıştı.

Şirketin sözcüsü ise, 700 çalışan bulunduğunu ve bazılarının işte ayrılmasının normal olduğunu dile getirse de çok kısa bir süre içinde 3 üst düzey yöneticinin ayrılması doğal görünmüyor.

Akla ilk gelen senaryolardan biri Microsoft ve Facebook gibi rakiplerin, bu yöneticileri gizlice transfer etmiş olabileceği. Diğeri ise aniden çok hızlı büyüyen şirketten pay almak isteyen yöneticilere CEO’nun olumsuz cevap vermiş olabileceği…

Kanadalı şirket bu sırada hızla büyümeye devam ediyor. Geçen 45 gün içinde çalışan sayısı %15 büyürken, önümüzdeki kısa dönem için de 100 yeni işe alım planı bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>