Slack’ın değeri 5 milyar dolara çıktı

1

Ekip çalışmasını kolaylaştıran ve kurumsal alanda önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olan mesajlaşma yazılımı Slack, Accel ve Japon yatırım fornu SoftBank’tan aldığı 250 milyon dolarlık yatırımla, toplam değerlendirmesini 5 milyar dolara çıkardı.

Nisan 2016’daki fonlama turunda aldığı yatırımlarla değeri 3,8 milyar düzeyine çıkan Slack’ın yaklaşık 1 yıllık dönemde 5 milyar dolar değerine ulaşması, uygulamanın yakında borsaya açılabileceği sinyalini de veriyor.

Slack’ı satın almak isteyen şirketler arasında Amazon, Microsoft ve Google da bulunuyor ancak şirketin kurucusu ve CEO’su Stewart Butterfield, Slack’ı bağımsız tutmak konusunda ısrarcı. Bu da dev teknoloji şirketlerinin tekliflerini yükselterek Slack’ın değerinin artmasına katkıda bulunuyor. Öte yandan Microsoft, Slack’ı satın alamayınca Mart ayında Slack’a alternatif olarak kendi ekosistemi için Teams ismli yazılımını piyasaya sürmüştü. 

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>