Smart elektrikli SUV için görseller paylaştı

0

Smart elektrikli SUV

Smart elektrikli SUV ile sektöre yeni bir hareketlilik getirecek. Bu araçla ilgili Smart ilk görsellerini paylaştı.

Smart elektrikli SUV görselleri

Daha çok şehir içi ulaşımı kolaylaştıran küçük modelleri ile bilinen Smart, elektrikli araç sektörüne yönelik önemli bir adım daha atıyor. Mercedes-Benz ve Geely ortaklığıyla çalışmalarına devam eden Smart, elektrikli SUV ile piyasaya çıkacak.

Yarısı Çinli otomotiv şirketi Geely tarafından satın alınan Smart, çalışmalarını bu alanda ilerletiyor. Eylül ayında tanıtılması planlanan elektrikli SUV’nin üretimi için ise Çin seçildi.

Smart’ın yeni SUV aracı için paylaşılan görseller, şirketin nasıl bir çizgide araç çıkaracağına yönelik bilgiler içeriyor. Sportif tasarımıyla dikkat çeken bu çizimlerde kompakt bir ön kısım, açılı fazlar ve ışık şeridi detayları dikkat çekiyor. Gizli kapı kolları ve panoramik cam tavan da bu SUV’nin önemli özellikleri arasında yer alacak.

Araçta Premium bir iç mekan tasarımı kullanılırken, sesli komut ve dijital anahtar teknolojileriyle yenilikçi bir model olacak. 270 beygirlik motorun kullanılması beklenen model, NEDC ölçümlerine göre 500 km menzile sahip olabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>