Smart elektrikli SUV üretecek

0

Smart elektrikli SUV

Smart elektrikli SUV modeli ile elektrikli araç sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni Smart’ın tasarımı için Mercedes Benz de çalışacak.

Smart elektrikli SUV için harekete geçti

Geely ve Mercedes Benz ortaklığıyla çalışmalarına devam eden Smart, araç porföyünü genişletmeye devam ediyor. Bunun için Smart, elektrikli SUV model üzerinde çalışıyor.

Yapılan açıklamada Smart’ın araç portföyüne elektrikli bir SUV ekleyeceği duyuruldu. Bu duyuru, Smart’ın küresel satış başkan yardımcısı Daniel Lescow yaptı. Lescow, elektrikli SUV’nin tamamen elektrikli olacağını ve kompakt boyutlara sahip olacağını söyledi.

Yüzde 50 hissesi Çinli’lerde bulunan Smart’ın yeni aracının tasarımında Mercedes Benz imzası da olacak. Yani bu araçta hem Alman hem Çin üretiminin etkilerini göreceğiz.

Lescow, elektrikli SUV için Çin pazarının göz önüne alınacağını ve ayrıca Avrupa pazarı için de satışa sunulacağını söyledi. Lescow’un bu açıklamaları doğrultusunda SUV için iki farklı tasarımı görmemiz pek de sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>