Smart Moderation 2,5 milyon dolar yatırım aldı

0

StartersHub, Startupbootcamp Istanbul hızlandırma programına katılmış olan Smart Moderation’a 2.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Facebook ve Instagram’da istenmeyen yorumları otomatik olarak gizleme hizmeti sunan Smart Moderation, aralarında BMW, The Next Web, France 24, The University of Arizona gibi dünyaca ünlü markaların da olduğu profillere ait milyonlarca yorumu gerçek zamanlı yönetebilecek güçlü bir yapay zeka ve entegrasyon teknolojisine sahip.

Finansman desteğinin yanı sıra mentorluk, yurt içi ve yurt dışı uzmanlardan eğitimler, yerel ve global iş bağlantıları ve stratejik ortaklıklar dahil olmak üzere girişimcilerin ihtiyacı olan her şeyi aynı çatı altında toplayan StartersHub tarafından düzenlenen hızlandırma programı Startupbootcamp Istanbul’dan mezun olan; sosyal medyadaki yorumların yönetilmesini akıllı ve otomatik hale getiren yerli girişim Smart Moderation, faaliyetlerine devam ediyor.

Nisan 2016’da lansman yapan Smart Moderation beş ay içinde aralarında BMW, The Next Web, France 24 ve The University of Arizona gibi dünyaca ünlü markaların ve Türkiye’deki ünlü sanatçılarında yer aldığı 1.200 sosyal medya profilini yönetiyor. Halihazırda günlük 1.5 milyonun üzerinde yorumu yöneten Smart Moderation’un mobil uygulaması Eylül ayı içinde beta olarak App Store’da yerini aldı.

Smart Moderation, geliştirdiği yapay zeka yazılımıyla, sosyal medya profillerinden yayımlanması sakıncalı olan ve marka itibarına zarar veren spam reklam, küfür, hakaret içeren kullanıcı yorumlarının ve trolling saldırılarının gerçek zamanlı olarak otomatik gizlenmesi hizmeti sunuyor. Smart Moderation ile Facebook için Sayfa, Reklam, Canlı Video, Comments Plugin; Instagram içinse Profil ve Reklamların altına yazılan bu tip yorumlar silinebiliyor.

Smart Moderation sosyal medya platformlarında kullanılan küfür filtrelerinde olduğu gibi kelime tabanlı çalışmıyor; bir insan gibi düşünerek, metinleri bütünsel olarak anlamlandırarak karar veriyor. Smart Moderation’u benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise profil bazında bu yapay zekanın kullanıcının gizleme davranışlarından öğrenebilmesi. Yani her kullanıcı zaman içerisinde kendine özel bir yapay zekaya sahip oluyor.
Smart Moderation, otomatik gizleme seçeneği ile 7/24 risk koruma sağlıyor. Eğer çok fazla spam yorum alan bir profil yönetiyorsanız, sistemi otomatik-gizleme seçeneğinde kullandığınızda, Smart Moderation hiç uyumayan bir moderasyon ekibi gibi çalışmaya devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>