SMG, müzik ve teknolojiyi birleştiriyor!

0

Son yıllarda yapılan araştırmalar, tüketicilerin satın alma tercihi yaparken müzik yayını yapan mağazaları tercih ettiğini gösteriyor. İdeal bir atmosfer oluşması için müziğin çok önemli olduğunu düşünen tüketicilerin talebine cevap vermek için perakende sektöründe de bu konuya ilgi her geçen gün artıyor. Markaların yüzde 78’lik kısmı hem satışı hem de personel verimliliğini artırmak için müziği bir araç olarak kullanıyor. Bu aşamada teknolojiyi müzik ile bir araya getiren yazılımlar öne çıkıyor.

Müzik ve teknoloji bir arada!

Yapılan kapalı devre müzik yayınlarının altında önemli bir teknolojik yatırım ve emek yatıyor. SGM de bu alanda kendi geliştirdiği yazılımı ve kendi ürettiği müzikleri ile dijital yayın yapan tek kurum olarak dikkat çekiyor. Müzik, telif ve teknolojiyi aynı potada buluşturan SGM, kapalı devre merkezi müzik yayın hizmeti veriyor.

SMG’nin müzik yapım markası Snapmuse bünyesinde DJ’ler, müzisyenler, yapımcılar ve ses mühendisleri ile sayısı 3 bini bulan kendi şarkılarını da üreten marka, müzik ile teknolojiyi birlikte kullanıyor.

Aynı markanın farklı noktalarındaki değişik ihtiyaçlara odaklanan SMG yazılımı mağaza içindeki müziği kontrol edebiliyor. Ayrıca istenilen anons ve jingle yazılım sayesinde kolayca yayınlanabiliyor.

2017 yılında İTÜ Teknokent’e giren SMG ile ilgili açıklama yapan SMG kurucu ortaklarından Serkan Polat şunları söyledi:

“Biz sektöre adım attığımızda bu işi yapan bazı kurumlar vardı. Çoğu radyo geçmişli olan bu kurumlar, broadcast kökenli idi. Yani tek bir frekans üzerinden yayın yapıyor ve tüm müşterilerine aynı yayını sunuyordu. İnternet üzerinden yayın yapılmaya başlandığında da aynı mantık ile çalışmalarına devam ettiler. Tek yayın, farklı noktalar prensibi ile çalıştılar. Biz aynı markanın farklı noktalarındaki değişik ihtiyaçları üzerine odaklandık. Bunun üzerine bir yazılım geliştirdik. Yazılımımızın yüklü olduğu SMG Player’ı hedef noktadaki bilgisayara yüklüyoruz ya da SMG music-box donanımımızı kullanıma sunuyoruz. Music-boxlar’a yazılım ve eserleri yüklemiş olarak kullanıma sunuyoruz. SMG Player yazılımı ise tüm işletim sistemleriyle uyumlu. Her bir bilgisayara çalma listeleri ile ilgili komutları yolluyoruz. Bir değişiklik talebi geldiğinde kolaylıkla müdahale edebiliyoruz”

SMG; bugün 30 ülkede, 10 bini aşkın noktada 700’den fazla kuruma telifli müzik, anons ve jingle yayını hizmeti sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>