SMS ile Bitcoin ödemesi yapılabilecek

0

SMS ile Bitcoin

Kaliforniya merkezli bir şirket, SMS ile Bitcoin ödemeyi mümkün hale getiren bir patent aldı. Bu teknoloji ile kullanıcılar, Bitcoin ödemelerini SMS ile yapabilecek.

Dijital ödeme: SMS ile Bitcoin dönemi

Kripto para kullanıcı sayısında yaşanan artış ile yeni ödeme ve para transfer yöntemlerine ihtiyaç duyuluyor. Üstelik bu yöntemlerin hızlı, güvenli ve tam entegre bir şekilde çalışması gerekiyor.

Intuit isimli yazılım firması, Bitcoin ödemelerini daha pratik hale getirmek amacıyla, 2014 yılında küçük işletmeler için QuickBooks’u piyasaya sürmüştü. Bitcoin ödemelerini, tüm kullanıcılar için kolay bir hale getirmeyi hedefleyen şirket, yeni bir teknolojinin patentini aldı.

Geliştirilen yeni yazılımla, kayıtlı kullanıcılar SMS aracılığıyla Bitcoin transferi yapabilecekler. Bu sistemin para transferlerinin yanı sıra, alışverişlerde de kullanılabileceği belirtiliyor. Böylelikle kripto para işlemleri çok daha kolay bir hal alacak.

Dijital ödemelerde seçeneklerin artması ve kripto para piyasasının büyümesi sayesinde, bundan sadece birkaç yıl sonra yanımızda cüzdan taşımaya gerek kalmayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>