Snap artırılmış gerçeklik şirketi satın alıyor

0

Snap artırılmış gerçeklik

Snap artırılmış gerçeklik şirketi WaveOptics’i satın alacağını açıkladı. Bunun için 500 milyon dolarlık kaynak ayrıldı.

Snap artırılmış gerçeklik yatırımı yapıyor

Snap Inc yaptığı açıklamada, İngiliz artırılmış gerçeklik (AR) teknoloji şirketi WaveOptics Ltd’yi 500 milyon doların üzerinde bir fiyata satın alacağını duyurdu.

İlk olarak The Verge tarafından bildirilen ve bir Snap sözcüsü tarafından onaylanan anlaşma, Snapchat’in fotoğraflı mesajlaşma uygulaması sahibinin AR gözlüklerinin her yerde bulunabileceği bir geleceğe doğru yol almasına yardımcı olacak.

Snap, Facebook Inc ve Apple Inc gibi diğer teknoloji devleri ile birlikte akıllı telefondan sonraki teknolojik sınır olarak artırılmış gerçeklik ekipmanları oluşturmak için rekabet ediyor. AR gözlüğün arkasındaki vizyon, bir kullanıcının önündeki rota yönlerini sanal olarak görmesine odaklanıyor.

Snap 500 doların yarısını ilk etapta peşin olarak ödeyecek. Kalan yarı ödeme ise 2 yıl içinde nakit ve hisse senedi olarak ödenecek.

Ayrıca Snap, iki yerleşik kamera, iki hoparlör ve dört mikrofon ile AR’yi birleştiren ilk Gözlük gözlüklerinin yeni bir versiyonunu tanıttı. Yeni Gözlükler halka satılmayacak ve yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>