Snap Inc, Çinli drone üreticisini satın alabilir

0

Snap Zero Zero robotics

Snapchat uygulamasının şirketi Snap Inc. gelen dedikodulara göre Çinli drone üreticisi Zero Zero Robotics firmasını satın almak için kolları sıvadı. Eğer bu dedikodular doğruysa, bu satın alımla birlikte drone firmasının takip yazılımı, Snapchat’te takip eden filtreler için kullanılabilir!

Şu anda 500 dolar fiyat etiketiyle karbon fiber kamera drone’u “Hover Camera Passport” moddelini satan Zero Zero şirketi, bu modelde yüz tanıma teknolojisi kullanıyor ve drone kullanıcısını otomatik olarak takip edebiliyor. Ayrıca sözünü ettiğimiz şirketin Apple mağazalarına özel olarak bazı pahalı modelleri sattığını da belirtelim.

Snap şirketinin drone merakı

Snap şirketinin bir drone firmasıyla adı ilk kez anılmıyor. Şirket bu yıl başında kamera ve drone’ları birleştiren Crtl Me Robotics şirketini satın almıştı. Ancak tabii ki bu şirket donanımı direkt olarak üretmediği için durum biraz farklı.

Bakalım Zero Zero Robotics için ortaya çıkan dedikodular doğru çıkacak mı. Şimdilik her iki şirketten de bu dedikodularla ilgili bir yorum gelmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>