Snap hisseleri hızlı düşüyor

0

Geçtiğimiz hafta halka arz edilen ve 20 milyar doların üzerinde değerlendirmeyle hisseleri 17 dolara ulaşan Snap, halka arzın ardından yaşadığı güçlü yükselişin ardından şimdiyse hızlı düşüyor.

Pazartesi ve Salı, borsada toplam %12 oranında değer kaybeden şirketin hisse senetleri 21 dolar seviyesine indi. Yine de halka arz sırasında oluşan 17 doların üstünde olan hisse senedi fiyatının, daha fazla düşmeye devam etmesi halinde, yatırımcıların zarar endişesiyle büyük satışlar yapabileceğinden endişe ediliyor.

Snapchat, çok sevilen bir uygulama olmasına rağmen, henüz hiç kar edememiş olması nedeniyle, riskli bir yatırım kabul ediliyor. Uygulama para kazanamaması durumunda, Twitter örneğinde olduğu gibi, çok kullanılan, çok sevilen ancak para kazanamadığı için yatırımcıların ilgisini kaybettiği “ölü bir şirket” olarak kalabilir.

Öte yandan, halka yeni arz edilmiş bir şirketin hisse değerlerinin çok hızlı düşüp yükselmesi çok alışıldık bir durum. Aynı sorun Facebook’un ve Twitter’ın halka arzında da yaşanmıştı. Dolayısıyla yatırımcılar Snap için henüz büyük endişeler taşımıyorlar ancak diyatın 17 doların altına inmesi ve uzun süre o seviyede kalması, alarm çanlarının çalmasına neden olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>