Snap hisselerinde büyük düşüş

0

Snap hisseleri

Apple’ın politikası nedeniyle Snap hisselerinde büyük düşüş yaşandı. Yaklaşık yüzde 25’lik düşüş, diğer teknoloji devlerini de etkiledi.

Snap hisselerinde düşüş yaşandı

Snapchat’in, Apple Inc tarafından iOS cihazlarında uygulanan gizlilik değişikliklerinin, şirketin dijital tanıtımına odaklanma ve ölçme becerisine zarar verdiğini belirtmesinin ardından, Snap’in hisseleri yüzde 25 düştü.

Gelirinin ezici çoğunluğunu uygulamada dijital promosyonu teşvik etmekten elde eden Kaliforniya merkezli Santa Monica firması, zorluğun uluslararası tedarik zinciri kesintileri ve işgücü kıtlığı ile birleştiğinden ve üreticilerin teşvik harcamalarını yeniden sürüklemelerine yol açtığından bahsetti.

Apple gizlilik güncellemeleri Haziran ayında geniş çapta kullanıma sunuldu ve dijital reklamverenlerin iPhone müşterilerini izinleri olmadan izlemelerini önlüyor. Snap CEO’su Evan Spiegel, analistlerle yaptığı bir toplantıda, Apple tarafından sunulan yepyeni bir reklam ölçüm cihazının, şirketlerin reklamlarının verimliliğini ölçme esnekliğini engellediğini ve reklamcıların yıllardır girişim yapmaya alıştığı yöntemlerin çoğunu alt üst ettiğini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>