Snap reklam takip şirketi Placed’i satın aldı

0

Sosyal medyanın güçlü uygulaması Snapchat, kullanıcılarının gerçek hayatta hangi reklamlardan etkilendiğini, hangi mağazalara girip hangi ürünlerini satın aldığını öğrenmek için, 500 milyon dolarını Placed isimli bir şirkete yatırmaya karar verdi.

Dijital dünyanın dışında, fiziksel reklam kampanyalarını takip eden ve ölçümleyen pazar araştırması şirketi Placed’i satın aldığını duyuran Snap, bu işlem için ne kadar ödeme yaptığına dair bilgi vermedi. Ancak Placed’in kısa süre önce aldığı yatırımlarla 500 milyon dolar seviyesinde değerlendirme yaptığı biliniyordu. Snapchat’in de bu seviyede bir fiyata anlaştığı düşünülüyor. Öte yandan Snap içinden sızan bilgiler Evan Spiegel’in Placed’i satışa ikna etmek için 200 milyon dolar ödediğini söylüyor. Gerçek rakam ise şu anda kesin değil.

Placed, Snapchat’in fiziksel mağazalar ile reklam kampanyaları düzenleyebilmesine imkan sağlayacak. Sosyal medya uygulaması, geçtiğimiz Ağustos ayında, Snapchat uygulaması üzerinden bazı kullanıcıları mağazalara yönlendiren reklam kampanyaları başlatmıştı. Ancak Snap’in elinde kaç kullanıcının mağazalardan alışveriş yaptığını ölçen bir imkan olmadığı için kampanyanın başarısı hakkında net bir bilgi elde edemedi.

Placed şu anda 100 çalışana sahip ve satın almanın ardından çalışanlar Placed’in Seattle, Los Angeles ve New York’taki mevcut ofislerinde çalışmaya devam edecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>