Snap yöneticileri gemiyi terk etmeye başladı

1

Snap’in 24 milyar dolarlık balonu patlamış olabilir mi?

Borsaya açılmadan önce medyaya yapılan yoğun bildirimlerde şirketin farklı yatırımcılardan 20 milyar doların üzerinde değerlendirmeyle yatırım aldığı vurgusu, henüz para kazanamayan Snapchat’in borsadaki değerinin 24 milyar dolara çıkmasına neden oldu.

Ancak halka açılmanın ardından hisse değeri hızla düşen Snap için, çalışanlarına dağıttıkları hisselerin 3 aylık satış yasağı artık kalktı ve şirketin yöneticileri, milyonlarca dolar değerindeki hisselerini birer birer satmaya başladı.

Chief Strategy Officer Imran Khan, CFO Drew Vollero, ve Senior VP Tim Sehn, toplamda 9.3 milyon dolarlık hisselerini satarken, şirketin kurucuları olan Evan Spiegel ve Bobby Murphy’nin henüz hisse satmadığı da gözden kaçmadı. Bu satışlara rağmen Snap’in borsadaki hisseleri Perşembe günü %1.7 değer kazanarak 13 doları geçti ancak hisseler hala halka arz dönemindeki 17 dolarlık değerin altındalar. Aradaki 4 dolarlık fark ise çoğu yatırımcı için milyonlarca dolar zarar anlamına geliyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>