Snapchat 100 milyon dolara yeni şirket satın alıyor

0

Snapchat henüz yeni bir şirket sayılır ama şimdiden küçük startup’ları satın almaya başladı. Bu da uygulamanın ne kadar hızlı büyüdüğünü gösteriyor.

Snapchat’in patronu Evan Spiegel şimdi, Vurb isminde bir uygulamayı satın almak üzere. 100 milyon dolarlık anlaşma gerçekleşirse, araştırma ve keşif odaklı uygulama Vurb, Facebook’a karşı Snapchat’in saflarına katılmış olacak.

Vurb’un çalışma mantığı biraz değişik. İnternetteki farklı servisleri araştıran ve bunlarla bağlantı kuran Vurb, böylece arama yapan kişinin tüm ihtiyaçlarına tek seferde cevap veriyor. Örneğin, şehirde suşi yemek için güzel bir restoran arayan kişi Vurb’a bunu yazdığında bölgedeki suşi restoranlarını Yelp’ten bulup çıkarta uygulama aynı zamanda Uber’den bu restorana gitmek için bir link de veriyor, böylece kullanıcı ayrıca Uber’e girip araç çağırmak için ekstra uğraş vermiyor. Üstelik, hava durumu servisine bağlanan Vurb, gün içinde bölgedeki hava durumu hakkında da bilgi veriyor. Böylece evden çıkarken nasıl giyinmeniz gerektiğini de görebiliyorsunuz.

Spiegel’in bu uygulamayla ne yapacağı şimdilik net değil ama uygulamayı kendi sosyal medya servisine kattığında kullanıcıların birbirine fotoğraf ve videolar göndermenin yanında, artık rahatça arama yapabilecekleri de anlaşılıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>