Snapchat Çin pazarını hedef alıyor

0

Snapchat Çin

Snapchat Çin pazarına yönelik reklam faaliyetlerine ağırlık vererek yeniden bir çıkış yakalamayı amaçlıyor. Snapcat Çin pazarındaki potansiyeli kullanarak, kullanıcı sayısı ve gelir artışı amaçlıyor.

Snapchat Çin pazarı faaliyetleri

Son yıllarda Instagram gibi platformların yükselişi ile Snapchat zor günler geçiriyor. Birçok üst düzey çalışanını kaybeden şirket, şimdi ise Çin pazarını hedef alıyor. Snap, hatta kapsamlı bir planlama ile Pekin veya Shenzhen merkezli uluslararası bir strateji yöneticisini işe alacak.

Asya ülkelerinde nüfus yoğunluğunun yanı sıra Avrupa ve ABD’ye kıyasla oldukça farklı sosyal medya uygulamalarının tercih edilmesi, bu bölgelerin yeni girişimlere açık olduğu yönünde yorumlanıyor.

Sanp’in Çin pazarına yönelik yatırım yapmasının arkasındaki neden olarak ise nüfusun fazla olması görülüyor. Şirket, 1.4 milyarı bulan nüfusa yönelik reklam faaliyetleri ile uygulamanın kullanıcı sayısında artış sağlamayı hedefliyor. Böylelikle son günlerde yaşanan gelir düşüşünün ve kötü gidişatın önlenmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>