Snapchat halka arz için beklentilerini arttırdı

0

Snapchat için son dönemlerin en önemli gündemi halka arz. 2016 yılında yapılan başvurular ile birlikte halka arz sürecini resmen başlatan Snapchat’in bu konuda beklentilerinin yüksek olduğu öğrenildi. Yapılan son açıklamalarda halka arz ile birlikte markanın 22 milyar dolar değerlemeye ulaşmasının beklendiği açıklanırken, bu rakam oldukça dikkat çekti.

Hedef Minimum 200 Milyon Hisse

Snapchat için bu değerlemeye ulaşılması adına hedeflenen hisse senetlerinin de satılması gerekiyor. Markanın bu konudaki hedefi ise minimum 200 milyon hisse satışı. Tahminler ise 200 ile 230 milyon hisse senedinin satılması. Fakat bu konuda oldukça zorlu bir sürecin beklendiği söylenebilir. Zira hisse senetleri için fiyatların 14 dolar seviyelerinde olması bekleniyor ve bu alımda kişileri zorlayabilir.

Snapchat Halka Arz Toplantıları Yapacak

Firma tarafından yapılan açıklamalarda 1 Mart tarihine kadar toplantıların yapılacağı belirtilirken, bu toplantılarda yatırımcılar ile birlikte bir araya gelecek Snapchat yetkilileri yatırımcıları daha fazlası için ikna etmeye çalışacak. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde hedeflerin tutturulamayacağı ve markanın maksimum 19 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaşacağı söyleniyor. Son dönemlerde iyi bir çıkış yakalamasına rağmen Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerine Snapchat özelliklerinin eklenmesi, markanın rakamlarının düşmesine yol açtı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>