Snapchat halka arzından önce Facebook ve Twitter ile karşılaştırıldı

0

Snap için yapılan son açıklamalarda halka arz edileceği net bir şekilde belirtildi. Bu hamle sonrasında tartışılan en önemli konulardan bir tanesi Snapchat’in bir Facebook mu yoksa Twitter mi olacağıydı. Yatırımcılar için en büyük çıkmazlardan birisi olan bu detay, yatırımcıların bu konuda karar vermesini sağlayacak.

Twitter çok fazla beklentileri veremeyen bir platform olarak görülürken, Facebook özellikle halka arzı ile birlikte bu konuda daha da hızlı ve uzun bir yolu geride bırakmış durumda. Statista’da yer alan yeni grafikte ise halka arz öncesinde Snapchat’in diğer platformlarla karşılaştırılması yapıldı.

Facebook’un halka arzının kuruluşundan sekiz yıl sonra, Snapchat’in ise sadece beş yıl sonra gerçekleştirileceği söylenebilir. Farklı şekillerde kullanıcılara odaklanan bu sosyal ağlar, halka arz ile birlikte iyi bir ivme kazanma imkanına sahip olsa da her şey planlandığı gibi de gitmeyebilir. Bu bakımdan halka arz noktasında en önemli soru, Snapchat’in ilerleyen dönemlerde de büyümeye devam edip edemeyeceği.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>