Snapchat hisseleri düşüyor

0

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in sahibi olan Snap borsaya açılalı fazla zaman olmadı. Toplamda 20 milyar doları geçen bir değerlendirmeye ulaşarak herkesi şaşırtan Snap’in hisseleri ise şu sıralar hızla değer kaybetmeye başladı.

Facebook Snap’e sert vurdu

Snap hisselerinde yaşanan düşüşün nedeni ise Instagram. Facebook’un fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların birbirine 24 saat içinde kaybolan fotoğraf ve videolardan oluşan mesajlar gönderebilmesini mümkün kılan özelliği yayına alınca, Snap’in borsadaki hisseleri de hızla değer kaybetmeye başladı.

Snapchat’in bir özelliği olan kaybolan mesajları taklit eden Instagram, böylece gençlerin Snapchat’e kaymasını önlemeyi umut ediyor. Yatırımcılar ise Facebook gibi bir devin, Snap’in önünü kesmekte başarılı olacağını düşündüklerinden olsa gerek, Instagram’daki her yenilik Snap hisselerinin değer kaybetmesi için yeterli oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>