Snapchat hisseleri halka açılıyor

0

Sosyal medya uygulaması Snapchat’in sahibi olan şirket, Snap, halka arz yapmak için borsaya başvurdu.

2016 yılında, Alpahbet’in şirkete ortak olup destek vermesine rağmen, 5015 milyon dolar zarar açıklayan Snap, 2015 yılında da 382 milyon dolar zarar etmişti. Zararı büyüyor olmasına rağmen, şirketin 20-25 milyar dolar arasında piyasa değeri olduğu tahmin ediliyor ve Snap da, 3 milyar dolar değerinde hissesini halka arz edecek. 

Değerini korumayı başarabilecek mi?

Snapchat’in halka arzının, Facebook ve Twitter’ın halka arzında olduğu gibi, teknoloji dünyasındaki en önemli gündem maddesi olması bekleniyor.

Snap’in yönetimi, yatırımcılarına, şirketin üst üste zarar açıklıyor olmasına değil, uzun vadede şirketin ürün ve hizmetlerinin kazanacağı değere odaklanmaları tavsiyesinde bulunuyor. Ancak yine de teknoloji dünyasının, çok popüler olmasına rağmen, yeterince profesyonel yönetilmediği için küçülüp yok olan şirketlere yabancı olmadığını biliyoruz. Yatırımcılar da Snapchat’in, Twitter örneğinde olduğu gibi, zamanla popülaritesini kaybetmesinden çekiniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>