Snapchat kameralı gözlük mü üretecek?

0

Arttırılmış gerçekli gözlüğü Google Glass büyük umutlarla geliştirildikten sonra halkın ağır tepkisi nedeniyle geri plana çekilmek zorunda kalmıştı ancak aynı şey Snapchat’in de başına gelmek zorunda değil. Canlı yayınlar ve anlık fotoğraflarla Twitter’dan bile büyük bir kitleye sahip olan Snapchat’in şimdi gizli bir kameralı gözlük üzerinde çalıştığı söylentisi var.

Sosyal ağ servisinin gözlük üzerinde bir seneden uzun süredir çalıştığı ve hatta çalışan prototiplere de sahip olduğu düşünülüyor zira şirketin kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel’ın geçtiğimiz yıl Corsica’da yaptığı tatil sırasında taktığı güneş gözlüklerinin çerçevesine kamera saklanmış olduğu fark edildi. Ayrıca gözlüğün iki sapının da normalden çok daha kalın olduğu dikkat çekti ki, bunların da dijital gözlüğün pillerini saklamak amacıyla tasarlandığı düşünülüyor.

Paparazzilerin Corsica'da görüntülediği Evan Spiegel'in, Snapchat'in tasarladığı akıllı gözlüğü denediği anlaşıldı.
Paparazzilerin Corsica’da görüntülediği Evan Spiegel’in, Snapchat’in tasarladığı akıllı gözlüğü denediği anlaşıldı.

Paparazzilerin Corsica’da çektiği fotoğraflar bir yıllık olmasına rağmen kimsenin fotoğraftaki gözlükten şüphelenmemiş olması Snapchat’in gözlük tasarımındaki başarısı olarak kabul ediliyor. Şirketin gözlük projesinin ortaya çıkmasıyla anlam kazanan eski fotoğrafların ötesinde, şirket içinden sızan bilgiler bu alanda çok sayıda mühendisin işe alınmış olduğunu da doğruluyor. Ayrıca şirketin düzenli olarak Çin’e giderek üreticilerle toplantı yapan bir ekibi de var.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>