Snapchat kullanıcı sayısı artışa geçti

0

Snapchat kullanıcı sayısı

Snapchat kullanıcı sayısı artışı ile hisselerini de artırdı. Üçüncü çeyrekte kullanıcı sayısını 249 milyona çıkaran Snapchat’in hisseleri de arttı.

Snapchat kullanıcı sayısı ile başarılı grafik izliyor

Bir dönemin en popüler sosyal medya platformlarından olan Snapchat, Instagram’ın yükselişiyle popülerliğini yitirmişti. Ancak Snapchat, son dönemdeki yenilikleriyle kullanıcı sayısını artırmayı da başardı.

2020 yılı üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Snapchat, günlük aktif kullanıcı sayısı 249 milyona çıkarmayı başardı. 2019 yılının aynı dönemine göre 11 milyon kullanıcı daha kazanan Snapchat, yüzde 18’lik bir artış yakalamayı başardı. Etkileşim bazlı yükseliş de yaşayan Snapchat, orijinal içerik sayısını yüzde 50 artırmayı başardı.

Özellikle de NBA içerikleri ile büyük bir başarı yakalayan Snapchat, TV ortaklarının hazırladığı içeriklerle aylık ortalama 50 milyon izleyiciye sahip oldu.

Snapchat’in uygulama ve reklam sponsorluklarından elde ettiği gelir 679 milyon dolara ulaştı. Snapchat’in geliri yüzde 52 artmasına rağmen halen şirket zararda. Snapchat’in 227 milyon dolarlık zararı, bu dönemi başarılı bir şekilde geçirmesi sayesinde 200 milyon dolara düştü. 2020 yılı dördüncü çeyreğinde 8 milyon kullanıcı kazanmayı bekleyen Snapchat, hisselerini de yüzde 34 artırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>