Snapchat kullanıcı sayısı ve gelirlerinde artış sağladı

0

Snapchat kullanıcı sayısı

Yaptığı iyileştirmelerle birlikte Snapchat kullanıcı sayısı ve gelirlerinde artış sağladı. Snapchat, 2017 sonundan bu yana en iyi dönemini yaşadı.

Snapchat kullanıcı sayısı yüzde 22 ve geliri yüzde  116 büyüdü

Snap, ikinci çeyrekte kullanıcılar ve gelir için Wall Street tahminlerini geçerek, 2017’nin sonundan bu yana en yüksek büyüme oranlarını kaydetti.

Snapchat’te gelir ve kullanıcı sayısı artışıyla yeni bir yükseliş başlamış oldu. Platformda yeni özelliklerin daha fazla kullanıcıyı çekmesi kilit rol oynadı.

California merkezli Snap’in hisseleri uzun vadeli işlemlerde yaklaşık yüzde 10 artış gösterdi. Kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan paylaşımlar yapmasına olanak tanıyan Snapchat, kullanıcıları etkileşimde tutmak ve daha fazla reklamvereni çekmek için medya içeriğini ve viral kısa biçimli video klipleri kapsayan beş bölüme genişletti.

Refinitiv’den alınan IBES verilerine göre, 30 Haziran’da sona eren çeyrekte günlük aktif kullanıcı sayısı yüzde 23 artarak 293 milyona ulaştı. Snap’in geliri ise yüzde 116 artışla 982 milyon dolara yükseldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>