Snapchat piyasa değerini 20 milyar dolara mı taşıdı?

0

Fotoğraf paylaşımı ve sohbet üzerine odaklı, gençlerin büyük ilgi gösterdiği sosyal medya uygulaması Snapchat, yeni bulduğu yatırımla beraber, şirket değerini 20 milyar doların üzerine taşımış olabilir.

Firmadan henüz bir açıklama yapılmış olmasa da yeni ortaklar bulmak için yatırımcılarla görüşen Snapchat’in aradığı 175 milyon dolarlık fonu bulduğu ve bu satın almayla birlikte hisselerine 31 dolar düzeyinde değer biçildiği bilgisi sızdı. Böylece şirketin toplam değerinin 20 milyar doların üzerine çıktığı kabul ediliyor.

Snapchat, gençler arasında çok popüler bir uygulama ve sayısız yatırımcı grubu şirketten hisse almak için sürekli teklifte bulunuyor. Alıcı sayısı çok olunca da şirketin değeri sürekli yükseliyor. Uygulamaya daha önce yatırım yapanlar arasında Çinli e-ticaret servisi Alibaba, Suudi yatırım grubu Kingdom Holding Company ve hatta Yahoo da bulunuyor.

Günlük toplam 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan mobil sohbet uygulaması aynı zamanda Facebook’un da en büyük endişelerinden biri. Facebook, kendi genç üyelerinin Facebook’u bırakarak zamanlarının çoğunu Snapchat’te geçirmeye başlamalarından endişe ediyor ve bu nedenle gençlerin ilgisini çekecek daha çok özelliği Facebook’a katmaya çalışıyor. Son haftalarda duyurulan video canlı yayın özellikleri de bu çabanın bir parçası.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>