Snapchat reklam almak için nesneleri tanıyacak

0

Twitter’dan daha büyük bir sosyal ağ servisine dönüşen Snapchat, reklam verenleri cezbetmek için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirketin kullanıcıların yayınladığı fotoğraf ve videolardaki nesneleri tanıyarak, bu nesnelerle bağlantılı ürün ve hizmetlere dair reklam oynatmayı planlıyor.

ABD Patent Bürosu’dan tasdik edilen patente göre Snapchat elindeki yeni imaj tanımlama teknolojisiyle fotoğraflardaki nesneleri tanıyabilecek ve bu nesnelerle ilişkili başka nesnelere dair bağlantılar kurabilecek. Örneğin, eğer kullanıcı Empire State binasına dair bir fotoğraf çekecek ve paylaşacak olursa, uygulama bu binayla King Kong arasında bağlantı kurabilecek ve King Kong filmine dair reklamları kullanıcıya gösterebilecek, ya da King Kong oyuncakları, King Kong video oyunları hakkında reklamlar gösterebilecek.

Ayrıca uygulamanın tek gelir kaynağı reklamlar olmayacak. Şirket, paylaşılan fotoğraflardaki ürünlere uygun indirim kartları teklif ederek, çeşitli şirketlerle işbirliği yapabilecek. Örneğin, kahve fotoğrafı paylaşan bir kullanıcıya Starbucks’ta geçerli indirim kuponu gönderilecek. Kullanıcı bu kuponu kullanarak alışveriş yaptığında, Snapchat de komisyonunu alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>