Snapchat reklam konusunda hedeflerinin gerisinde kaldı

0

Snapchat platform üzerinden daha fazla gelir elde edebilmek adına özel bir plan yürütse de paylaşılan son bilgilere göre bu konuda istenilen seviyeye gelinemedi.

Snapchat için paylaşılan son raporlarda, kullanıcıların yüzde 60’ı Snapchat’te görüntülenen reklamları hemen es geçiyor ve atlıyor. Böylesine yüksek bir orana ulaşılması ise Snapchat reklam yeniliklerinin kullanıcılar nezdinde çok ilgi çekmediğini ve bu nedenle de reklam platformu olarak Snapchat’in iyi bir seviyede olmadığını gösteriyor.  

Pay To Play Tutmadı Mı?

Snapchat, reklam çalışmalarında pay to play sistemini belirlerken, reklam alternatifi için alınan raporlar beklentilerin altında kaldı. Mevcut döneme kadar yapılan reklam çalışmaları için aynı zamanda testler de yapılırken, 3 bin 327 kullanıcı için yapılan yeni araştırma beklentilerin ötesinde olan Snapchat için kötü bir tablo çizdi.

Snapchat’e yönelik özel bir araştırma Fluent tarafından yapılırken, araştırma sonuçlarına göre yaş oranı düştükçe reklamların daha fazla atlandığı görüldü. Genel kullanıcılar için yüzde 69 oranındaki bu atlama oranı, kullanıcıların yaş gruplarına göre incelendiğinde çok daha farklı bir durumu ortaya çıkarıyor. Öyle ki yaş arılığı 18-24 olan kullanıcılar için bu oran yüzde 80’lere kadar dayanıyor. Bu da sistemin kullanıcılara çok fazla dokunamadığını gösteriyor. Üstelik reklam çalışmalarına farklı platform rakamlarına bakıldığında da yüzde 69 (ve hatta yüzde 80) oldukça yüksek bir oran.

Kullanım Alanı Farklı

Snapchat için diğer önemli detay, sistemin çok fazla haber ve bilgi alma amacıyla kullanılmaması. Öyle ki kullanıcıların yarısından fazlası haber ya da farklı bilgi alma kanallarını takip etmeye çok fazla istekli değil. Kullanıcıların Snapchat için en önemli görüşü ve isteği eğlenceli içerik.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>