Snapchat üçüncü çeyrek istatistikleri açıklandı

0

Snapchat üçüncü çeyrek

Snapchat üçün çeyrek performansına ilişkin yeni istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre Snapchat, üçüncü çeyrekte hem kullanıcı kazandı hem de gelirlerini artırdı.

Snapchat üçüncü çeyrek raporu olumlu

Özellikle Instagram’da yaşanan yükselişle, Snapchat kullanıcı ve gelir bakımından zor bir dönemden geçmişti. Yaptığı yeniliklerle tekrar toparlamaya çalışan Snapchat, üçüncü çeyrek raporunu yayınladı.

Üçüncü çeyrekte 7 milyon aktif kullanıcı daha kazanan Snapchat, böylelikle geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 13 artış yaşadı ve 210 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Bu kullanıcıların yaklaşık milyonu Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinden geldi. Kullanıcı sayısındaki büyümenin ana kaynağı olarak ise özellikle Hindistan’daki Android kullanıcıları için sunulan yenilikler görülüyor.

Bu durum, sosyal medya platformunun gelirlerine de olumlu yansıdı.  Snapchat’in gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 arttı ve 446 milyon dolara ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>