Snapchat’in CEO’su sahneye çıkacak mı?

0

Kısa sürede Facebook’a rakip bir sosyal medya servisine dönüşen Snapchat’e milyarlarca dolar yatıran yatırımcılar için en büyük soru işaretlerinden biri, şirketin kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel’in karakteri ve insanlarla iletişim kabiliyeti… Borsada Snap’e miyarlarca dolar yatırım yapmış olan küçük yatırımcılar bu sorunun cevabını bulmak için şimdi merakla Snap’in finansal raporlarını açıklayacağı toplantıyı bekliyor.

Halka açık bir şirkete dönüştüğü için artık finansal raporlarını açık şekilde duyurması gereken Snap’in bunu diğer büyük teknoloji şirketlerinde olduğu gibi bir CEO şovuyla mı yapacağı yoksa bir basın açıklamasıyla mı yetineceği sorusu teknoloji piyasasında önemli bir gündem maddesi oldu.

Kim bu Evan Spiegel?

26 yaşındaki Evan Spiegel’in Snapchat konusundaki vizyonu, servisin 20 milyar doların üzerinde değer kazanmasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Henüz kayda değer bir kazanç elde edememiş olmasına rağmen şirket değerinin 20 milyar doların üzerine çıkması, Evan Spiegel’in yatırımcıları ikna edebilme başarısına bağlanıyor. Küçük yatırımcıları da şimdi para yatırdıkları şirketin medya önüne çıkmayı çok sevmeyen, rakiplerine oranla çok daha gizemli hareket eden CEO’nun kim olduğunu görmek istiyorlar. 

Evan’ın, Steve Jobs, Tim Cook, Mark Zuckerberg gibi sahnede karizmasını konuşturabilen bir CEO olduğunun hissedilmesi durumunda Snap hisselerinin hızla değer kazanacağı düşünülüyor. Ancak madalyonun öteki yüzünde ise Evan Spiegel’in sahnede silik, sönük, zayıf bir profil sergilemesi halinde Snap hisselerinin hızla değer kaybetmesi riski bulunuyor. 26 yaşında genç bir CEO olarak Spiegel’in bu günlerde uykularının kaçması büyük sürpriz olmasa gerek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>