Snapchat’ten Facebook’a cevap: Grup öyküsü

1

Facebook’un kurucusu Zuckerberg’ün Snapchat takıntısını bilmeyen kalmadı. Snapchat’i satın almak için milyar dolarları gözden çıkarmasına rağmen başaramayan Zuckerberg sonunda Snapchat’in en önemli özelliklerini kopyalayıp Facebook ekosistemini Snapchat’in bir kopyasına çevirdi. Önce Instagram’da başlayan ardından tüm Facebook ürünlerine yayılan Hikayeler özelliği bu kopyalama politikasının bir sonucuydu.

Snapchat ise bu “kopyalama” işlemlerine karşı hep sessiz kalsa da kendi özelliklerini geliştirmeye devam etti. Gençler arasında çok popüler olan uygulama şimdi hikayeler özelliğine yeni bir yetenek kazandırıyor. Bundan sonra Snapchat kullanıcıları, 24 saat içinde kaybolacak hikayelerini, başka arkadaşları ile de paylaşarak grupça hikaye yayınlayabilecekler. 

Daha fazla genç snapchat etrafında toplanacak

Yeni özellik sayesinde, bir kullanıcı başka arkadaşlarının da katkıda bulunabileceği bir grup hikayesi açabilecek. Ardından katkıda bulunabilecek arkadaşları da kendi yayınladıkları hikayeleri bu grup hikayesinin içine katabilecek. Böylece bir buluşmada, bir toplantıda, bir gezide, bir partide hikaye yayınlayan Snapchat kullanıcıları, bu hikayelerini ortak bir alan içinde yayına alabilecekler. Bu da Mark Zuckerberg’ün en büyük kabusunun yeniden canlanması anlamına geliyor: Gençlerin Facebook’u kullanmayı unutup gruplar halinde Snapchat’e geçmesi.

Şimdi herkesin merak ettiği soru şu: Facebook bu özelliği ne zaman kopyalayacak?

Snapchat’in yeni özellik hakkında yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

YouTube video

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>