Snap’in Spectacles gözlükleri Avrupa’ya ulaştı

0

Facebook’un kabusu haline dönüşen sosyal medya uygulaması Snapchat’in geliştirdiği kameralı gözlükler, Spectacles ABD’den sonra şimdi Avrupa’da da satışa çıkıyor.

Özel otomatlar üzerinden satışı yapılan Spectacles’i edinmek isteyen kullanıcıların, yeri sürekli değişen otomatları web sitesi üzerinden takip ederek, o gün nerede durduğunu bulmaları gerekiyor. Snapchat Avrupa’da da benzer bir yöntemle satış yapacaklarını ve otomatları dikkatle seçilen birkaç turistik merkeze konumlandıracaklarını vurguluyorlar.

Ancak gözlüklerin Avrupa’da satış rekoru kırması beklenmiyor. Sürekli zarar eden Snap’in, gözlüklerden kazandığı parayla zararını kapatması da mümkün görünmüyor. ABD’de toplam 150 milyon dolarlık satış yapan Spectacles’in karı ise 8 milyon dolar. Satılan toplam gözlük sayısı ise 61 bin adet. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple her saat 35 bin iPhone satıyor.

Yine de gözlüklerin Avrupa’ya açılması, büyüme konusunda çok çekimser olan Snap yönetimi için cesur bir karar olarak kabul ediliyor. Spectacles Avrupa’lı gençler arasında büyük ilgi görecek olursa, Evan Spiegel’in Avrupa’ya daha fazla yatırım yapacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>