Techinside Google News
Techinside Google News

SOCAR Türkiye ve Honeywell’den iş birliği

SOCAR Türkiye, ürünleri ve endüstrileri daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale getiren Honeywell ile iş birliği protokolü imzaladı.
- Advertisement -

SOCAR Türkiye, ürünleri ve endüstrileri daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale getirme amacıyla hizmet veren küresel teknoloji şirketi Honeywell ile iş birliği protokolü imzaladı.

Türkiye’nin en büyük entegre endüstriyel holdingi ve en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, ürünleri ve endüstrileri daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale getirme amacıyla hizmet veren küresel teknoloji şirketi Honeywell ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokolün imza törenine SOCAR Türkiye Strateji Başkanı Kanan Mirzayev ve Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Bölge Başkanı, Uygar Doyuran katıldı. İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında iki şirket; emisyon izleme ve yönetimi, enerji verimliliği, sürdürülebilir havacılık yakıtları (SAF) ve gelişmiş plastik geri dönüşümü gibi konularda sürdürülebilirlik projeleri geliştirecek.

SOCAR Türkiye Strateji Başkanı Kanan Mirzayev ve Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Bölge Başkanı, Uygar Doyuran

Bu projeler arasında, endüstriyel tesislerdeki gaz sızıntılarını hızlı bir şekilde tespit eden, yöneten ve azaltan teknolojiler ve operasyonel verileri, üretkenliği etkilemeden enerji yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olabilecek verimlilik odaklı iç görülere dönüştüren dijitalleştirme çözümleri yer alıyor. İki şirket ayrıca, Honeywell teknolojisi kullanarak sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) üretimi ve değer zincirinde SOCAR Türkiye’nin petrokimya ve lojistik yeteneklerini kullanarak atık plastiklerin gelişmiş kimyasal geri dönüşümünü sağlamak üzere de birlikte çalışacak.

Honeywell’in bilgi birikimi ile SOCAR Türkiye’nin deneyimi birleşecek

İş birliği imza töreninde konuşan SOCAR Strateji Başkanı Kanan Mirzayev “SOCAR Türkiye’de odak alanlarımız arasında yer alan sürdürülebilirlik başlığı altında dekarbonizasyon ve döngüsel ekonomi kapsamında çalışmalar sürdürüyoruz. CEO’muz (vekaleten) Elchin Ibadov’un teşviğiyle başlayan görüşmelerimiz sonucunda, Honeywell’in bir asrı aşan bilgi birikimini SOCAR Türkiye deneyimi ile birleştirerek bu alanlarda ortak projeler geliştireceğiz. Honeywell‘in uzmanlık alanındaki tüm teknolojilerin faaliyetlerimizi kapsaması sayesinde, bu iş birliğiyle birçok yenilikçi projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Bölge Başkanı, Uygar Doyuran ise: “SOCAR Türkiye gibi alanında öncü bir enerji şirketinin sürdürülebilirlik alanında teknoloji ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu protokol, şirketlerimizin uzun süredir devam eden iş birliğinin sürdürülebilirlikle ilgili inovasyonun yeni alanlarına doğru genişlemesine olanak tanıyacak. Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilir, adil bir enerji geçişine yönelik yeni yollar oluşturmak için SOCAR Türkiye’nin derin enerji sektörü uzmanlığını, Honeywell’in geniş hazır teknoloji portföyü ile güçlendirmeyi hedefliyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir