SoftBank telekom sektörü için blockchain ödeme teknolojisi kuruyor

0

Japon telekom devi Softbank, ABD’li GSM operatörü Sprint ile birlikte, telekom sektöründeki oyuncuların kendi içindeki yoğun ödeme işlemlerini daha likiditize hale getirmek için özel bir blockchain ödeme alt yapısı üzerinde çalıştıklarını duyurdular.

Carrier Blockchain Study Group, ya da kısaca CBSG olarak adlandırılan yeni çalışma başka telekom şirketlerine açık. Ayrıca telekom sektörü için blockchain teknolojileri geliştiren bir startup olan TBCASoft da çalışma grubunun bir parçası konumunda. Üç şirket şimdi, pratik, kullanışlı, güvenilir ve esnetilebilir bir blockchain ödeme platformu oluşturmak için çalışacaklar.

Ayrıca, Tayvanlı telekom devi Far EasTone da bu çalışma grubuna katılacağını açıklamış durumda. Konsorsiyumun amaçları arasında, son kullanıcılar için dijital cüzdanlar yaratmak ve bu cüzdanlarla yapılacak ödemelerin tüm dünyadaki GSM operatörleri için geçerli olmasını sağlamak. Böylece insanlar dünyanın neresinde olursa olsunlar, fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalmadan iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>