Sohbet uygulaması Discord 500 milyon dolar topladı

0

Sohbet uygulaması Discord

Sohbet uygulaması Discord yeni finansman turunda 500 milyon dolar topladı. Discord topladığı yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Sohbet uygulaması Discord için yeni bir yatırım daha

Discord’un şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, sohbet platformu Discord’un yatırım şirketi Dragoneer Investment Group liderliğindeki yeni bir finansman turunda 500 milyon dolar topladığını söyledi.

Discord sözcüsü, Baillie Gifford & Co, Coatue Management, Fidelity Management & Research Co ve Franklin Templeton’ın da mevcut yatırımcıların yanı sıra finansmana katıldığını söyledi. Anlaşmayla şirket yaklaşık 15 milyar dolar değere ulaşmış oldu.

İlk olarak video oyuncuları tarafından kullanılan Discord, COVID-19 salgını sırasında çok hızlı bir büyüme yaşadı. Uygulama şimdi ise topluluklar arasında ve komedi kulüplerinden karaoke partilerine kadar uzanan etkinliklerle genişlemeye devam ediyor. Reuters bu yılın başlarında Microsoft’un Discord’u 10 milyar dolara satın almak için görüşmelerde bulunduğunu ve görüşmelerin Nisan ayında sona erdiğini bildirdi.

Anlaşma şirkete yaklaşık 15 milyar dolar değer kazandırmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>