SolarWinds saldırısı araştırılmaya devam ediyor

0

SolarWinds saldırısı

SEC, SolarWinds saldırısını araştırmak için yeni bir soruşturma başlattı. Bu soruşturmada SolarWinds’in izlediği strateji ele alınıyor.

SolarWinds saldırısı için ihlaller araştırılıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz yılki SolarWinds siber ihlaline ilişkin bir soruşturma başlattığını ve bazı şirketlerin saldırıdan etkilenip etkilenmediklerini araştırdıklarını söyledi.

Kurum ayrıca, mağdur olan halka açık şirketlerin iç kontrollerde bir gecikme yaşayıp yaşamadıkları hakkında bilgi toplamaya devam ettiklerini belirtti. BT yazılımı, ağ ve sistem sağlayıcısı SolarWinds sözcüsü, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. ABD menkul kıymetler kanunu, şirketlerin siber ihlaller de dahil olmak üzere hisse fiyatlarını etkileyebilecek önemli bilgileri ifşa etmelerini şart koşuyor.

Daha önce benzeri görülmemiş hack haberi SolarWinds’in hisse fiyatının düşmesine neden olurken, siber güvenlik hisseleri yükseliş göstermişti. ABD ve İngiltere, dokuz ABD federal kurumunu ve yüzlerce ABD özel sektör şirketini tehlikeye atan saldırı için Rusya’nın Dış İstihbarat Servisi’ni (SVR) suçladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>