Sono Motors güneş enerjili otomobilini tanıttı

0

Sono Motors güneş enerjili otomobil

Son yıllarda elektrikli araçlarla birlikte güneş enerjili araç sektörü de büyüyor. Sono Motors güneş enerjili otomobilini tanıttı.

Sono Motors güneş enerjili otomobilini duyurdu

Elektrikli araçlarda şarj problemini kısmen de olsa gidermek için güneş panelleri kullanılabiliyor. Güneş enerjili otomobiller şu anda küçük projeler halinde hayatımıza girmiş durumda.

Sono Motors da bu alanda önemli bir çalışmaya imza attı. CES 2021’de tanıtılan Sono Motors’un Slon isimli bu araç, cam tabanlı güneş panelleriyle kaplanmış durumda. Bu sayede araçta sürücünün görüş açısı için herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, Sion da kendisi için enerji üreyebiliyor. Ayrıca araçta aerodinamik açıdan da bir sorun yaşanmıyor. Sono App bilgi ekranı da bulunan araç, Sono App bilgi haber ekranına da sahip.

Elbette araçta bulunan güneş panelleri aracın enerji ihtiyacını tamamen karşılayabilecek düzeyde değil. Ancak Sion, bu alanda panelleri aracın camında konumlandırarak yenilikçi bir adım atmış oldu. Özellikle de araç için bilgi, eğlence sistemlerinde bu enerjinin kullanılması ve ihtiyaç durumlarında enerji desteği sağlanması elektrikli araçlar için önemli bir katkı olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>