Sony 2022 mali yılında rekor bekliyor

0

Sony 2022 mali yılı

Sony 2022 mali yılında PlayStation satışlarında rekor bekliyor. Şirketin rekor sayıda PlayStation 5 satışı yapması amaçlanıyor.

Sony 2022 mali yılında rekor satış bekliyor

PlayStation 5’i tanıttıktan sonra uzun süre gündemde olan Sony, bu alanda henüz beklediği başarıyı yakalayamadı. Küresel çip tedarikinde yaşanan sorunlar, Sony için durumu zorlaştırdı.

Yaklaşık 7 aydır piyasada olan PlayStation 5 için beklenen satış rakamlarına ulaşılamadı. Ayrıca konsolun çoğu kullanıcı tarafından piyasada bulunamaması da bunda önemli bir rol oynadı. Sony’nin 2022 yılı için ise büyük bir beklentisi bulunuyor.

2022 Nisan ve 2023 Mart aralığında Sony rekor sayıda PlayStation 5 satmayı hedefliyor. Şirket bu dönem için kendisine 22.6 milyon adet satış hedefi koydu. Eğer bu hedef gerçekleşirse Sony 22 yılın ardından yeni bir rekor kırmış olacak. En son PlayStation 2 modeli 2002 yılında 22 milyon satışla bu rekoru kırmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>