Sony, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders oldu

0

Sony Eurasia ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. döneminde öğrencilere seçmeli ders olarak “Sony Teknolojileri ve Dijital Görüntüleme” dersi sunuluyor

Bahçeşehir Üniversitesi’nde (BAU) ders konusu olarak ele alınan Sony, Avrupa’da ilk kez bir üniversite müfredatında kendi markasıyla yer alıyor.

BAU ve Sony Eurasia arasında uzun soluklu bir iş birliğinin ilk adımı olan “Sony Teknolojileri ve Dijital Görüntüleme” dersi, Galata Kampüsü’nde lisans öğrencilerine seçmeli ders olarak sunuluyor.

Fotoğraf ve video uzmanlarından teorik ve uygulamaları dersler

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde 14 hafta boyunca sürecek derse katılan öğrenciler Sony’nin TV, ses, video ve dijital görüntüleme alanındaki teknolojilerini geçmişten bugüne inceleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda Murat Pulat, Burak Kanbir, Burak Bulut, Burak Barutçu gibi fotoğraf ve videografi alanında uzman kişilerden teorik ve uygulamalı dersler alacak.

Teknolojik gelişimin hem tüketici hem marka bakış açısıyla ele alınacağı programda öğrencilere inovatif bir bakış açısı kazandırılması, teknoloji iletişimi konusunda yetkinliklerinin geliştirilmesi ve uygulamalı derslerle üniversite ve iş hayatı arasında bir köprü oluşturulması amaçlanıyor.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>