Techinside Google News
Techinside Google News

Sony elektrikli araçlar için ortaklar arıyor

Sony elektrikli araçlar için yeni ortaklar aramaya devam ediyor. Mobilite odaklı ortaklıkla Sony çalışmalarını büyütecek.
- Advertisement -

Sony elektrikli araçlar için yeni ortaklar aramaya devam ediyor. Mobilite odaklı ortaklıkla Sony çalışmalarını büyütecek.

Sony elektrikli araçlar konusunda yeni işbirlikleri yapıyor

Sony Group, otomobilleri ulaşım makinelerinden eğlence alanlarına dönüştürmek için bir mobilite işi kurmasına yardımcı olmak için elektrikli araç projesine muhtemelen yeni teknoloji ortakları ekleyeceğini söyledi.

İçten yanmalı motorlara göre yapımı daha kolay olan elektrikli arabalara sürekli geçiş, araç üretimine yeni girişlere izin veriyor. Aynı zamanda, otonom sürüş ve 5G bağlantısının, otomobilleri bilgi ve eğlence hizmetleri için mobil platformlara dönüştürerek otomobil endüstrisini yeniden şekillendirmesi bekleniyor.

Yeni bir Sony Mobility işletmesini yönetecek kıdemli genel müdür Izumi Kawanishi: “Elektrikli taşıtları göz ardı etme riskini, ortaya koydukları zorluktan daha büyük görüyoruz. Arabaların yaklaşan dönüşümü, bazı yönlerden bilgi teknolojisinin telefonları akıllı telefonlara dönüştürmesine benziyor” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir