Sony elektrikli otomobil geliştirdi

0

Sony elektrikli otomobil

Akıllı telefon piyasasında trendin gerisinde kalan Sony elektrikli otomobil girişimiyle CES 2020’de yerini aldı. Sony, Vision-S modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Sony elektrikli otomobil: Vision-S

Akıllı telefon piyasasında son yıllarda geri plana düşen Sony, geleceğe yönelik yenilikçi teknolojilerle varlığını sürdürmeye çalışıyor. Sony, bu amaçla elektrikli otomobil geliştirebilmek için Bosch, Continental, NVIDIA ve Qualcomm ile ortaklığa gitmişti.

CES 2020’de ise Sony, merakla beklenen Vision-S isimli aracını tanıttı. Tamamen elektrikli olan Vision-S, iki adet elektrikli motora sahip. 200 kWh’lik motoru bulunan araç, 0’dan 100’e 4.8saniyede ulaşıyor. Aracın hız limitinin ise 240 km/s olduğu belirtiliyor.

Üzerinde 33 farklı sensör bulunan Vision-S’in, 360 derecelik Reality Audio’Ya da sahip olduğu belirtiliyor. Araç üzerinde bulunan mesafe ve nesne tanıma gibi sensörler nedeniyle otonom olarak da hareket edebileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>