Sony endüstriyel ekipmanlar için donanım geliştirdi

0

Sony endüstriyel ekipmanlar

Genellikle tüketici elektroniği ürünleriyle bilinen Sony, bu kez üreticilere yönelik bir yenilik duyurdu. Sony endüstriyel ekipmanlar için yeni donanım geliştirdi.

Sony endüstriyel ekipmanlar için CMOS geliştirdi

Tüketici elektroniğinde dünyanın önde gelen markalarından olan Sony, büyük bir mühendislik altyapısına sahip. Bu altyapıyı, üreticilere yönelik donanım geliştirmede de kullanıyor.

Yeni bir CMOS kamera sensörü geliştiren Sony, bu sensörün teknik özellikleriyle ön plana çıkıyor. CMOS kamera sensörü 127,68 megapiksel çözünürlüğe, 3,45 mikrometre piksel boyutuna ve 56,73 mm optik boyuta sahip. Bu özellikleriyle IMX661 isimli bu kamera sensörü, endüstrideki en yüksek çözünürlüklü CMOS sensörü unvanını taşıyor.

Standart bir sensöre kıyasla IMX661, 10 kat daha büyük optik görüntü sağlıyor. Ayrıca sensörün görüntü okuma hızının ise dört kat daha iyi olduğu belirtiliyor. Nisan ayında piyasaya sürülecek olan sensörün, endüstriyel üreticilerden büyük bir talep görmesi bekleniyor. Endüstride görüntü okuma gerektiren alanlarda bu sensör büyük bir kolaylık sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>