God of War ve Uncharted telefonlara gelebilir!

0

Sony Japonya’daki mobil oyun pazarını tamamen Nintendo’ya bırakmak istemiyor; yeni kurduğu ForwardWorks adlı şirket de bunun en büyük kanıtı. Japon elektronik ve eğlence devi, eğlence sektöründeki tüm çalışmalarını -PlayStation dahil- Sony Interactive Entertainment adı altında birleştireceğini henüz bu yılın ilk ayında duyurmuştu. Şimdi ise bir başka eğlence odaklı şirkete hayat veriyor.

ForwardWorks, Sony çatısı altında tıpkı Sony Interactive Entertainment gibi 1 Nisan itibarıyla faaliyete geçecek taze bir şirket. Bu şirkette yıllardır PlayStation ile sağlanan bilgi birikimi, Japonya ve genel olarak Asya pazarına kaliteli mobil oyunlar sunmak için kullanılacak. Açıklamaya göre “sayısı PlayStation oyunu ve onlarla özdeşleşen karakterler” kullanılarak yeni yapımlar geliştirilecek. Şirketin başına ise Sony Tokyo Başkanı Atsushi Morita getirildi.

ForwardWorks hangi oyunları geliştirebilir?

Biz buradan, başta Uncharted serisinin esas oğlanı Nathan Drake olmak üzere Rachet and Clank ve hatta şansımız yaver giderse God of War ile tanıyıp sevdiğimiz asabi savaşçı Kratos’u yakın gelecekte iPhone ve Android telefonlarda görebileceğimizi anlıyoruz. Elbette bunun için önce ForwardWorks’ün bu oyunları geliştirmesi, ardından Asya pazarının ötesine geçerek Batı’ya da servis etmesi gerekiyor.

Sony yetkilileri, ForwardWorks’ün ilk oyunlarının ne zaman piyasaya sürüleceğini henüz duyurmadı. Ancak Nintendo’nun da önümüzdeki iki yıl içinde sağlam bir mobil planı olduğunu göz önünde bulundurursak, “şimdi Japonya’da olmak vardı” dememek için kendimizi zor tutuyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>