Sony harici SSD serisini duyurdu

0

Sony harici SSD

Sony harici SSD serisi ile yükselen SSD pazarındaki payını artırmayı hedefliyor. Sony harici SSD serisi, daha çok profesyonellere hitap eden özellikleri ile dikkat çekiyor.

Sony harici SSD serisi: SL-E SSD

Sony, SSD pazarına yönelik ürünlerine yenilerini ekledi. Tanıtılan yeni SL-E SSD serisi USB 3.1 bağlantısına sahip. Bu özelliği sayesinde, veri aktarım hızının maksimum olması sağlanmış. Okuma sırasında 540MB/s, yazma sırasında ise 520MB/s ile çalışan SSD serisinin, bu özellikleri ile hem okuma hem de yazmada dengeli bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Sadece PC’ler ile bağlantısı düşünülmeyen seride, Type-C bağlantısı sayesinde Android cihazlar ile de bağlantı mümkün hale getirilmiş. Ayrıca Sony kameraler ile kolay ve hızlı bağlantı kurularak, yedekleme yapılabiliyor.

SSD serisindeki ürünlerin kapasitelerine baktığımızda ise 3 farklı model ile karşılaşıyoruz. 240GB kapasiteye sahip ürün 169 euro, 480GB kapasiteye sahip ürün 289 euro ve 960GB kapasiteye sahip ürün 499 euro satış fiyatına sahip.

Tasarım ve güvenliğine baktığımızda ise kompakt bir yapıda SSD serisinin darbe ve düşmelere dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni SSD serisi, bu ayın sonlarında satışa çıkacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>